Vergoeding van kosten voor binnenlandse en buitenlandse dienstreizen 2022

Zakenreizen

Veel werkgevers hebben een regeling voor de vergoeding van huisvestingskosten die aansluit bij de vergoedingsbedragen die binnen de overheid (mogen) worden vergoed. De belastingdienst keurt goed dat de in de CAO Rijk genoemde vergoedingsbedragen tot een bepaald bedrag kwalificeren als gerichte vrijstelling en dus onbelast zijn. Met andere woorden, de fiscus acht het aannemelijk dat deze kosten tot het genoemde bedrag worden gemaakt, zodat voor toepassing van de gerichte vrijstelling niet ook nog eens bonnetjes hoeven te worden overlegd. In de praktijk vragen werkgevers echter vaak om bonnetjes en dienen de in de CAO Rijk genoemde bedragen als maximumbedrag van de kosten die mogen worden gedeclareerd.

In de paragrafen 10.2 en 10.3 Binnen- en buitenlandse dienstreizen van de CAO Rijk staan de vergoedingen voor ambtenaren op dienstreis. U kunt deze vergoedingen ook toepassen voor medewerkers van wie de kosten vergelijkbaar zijn met die van ambtenaren op dienstreis.

Als het werk vereist dat de werknemer naar het buitenland reist, wordt meestal gesproken van een buitenlandse dienstreis. Dit is alleen niet het geval als de reis in Nederland is begonnen en het deel van de reis buiten Nederland beperkt is of niet noodzakelijkerwijs leidt tot uitgaven voor maaltijden of overnachtingen in het buitenland. In dat geval zijn de bepalingen voor een binnenlandse dienstreis van toepassing.

Binnenlandse zakenreizen

Vanaf 1 januari 2022 kunt u voor binnenlandse zakenreizen maximaal de volgende bedragen belastingvrij aan uw werknemer vergoeden voor verblijfskosten, zonder dat u kostendeclaraties hoeft in te dienen:

VergoedingBelastingvrijBelast
Lunch17,4410,197,25
Avondeten26,3925,590,80
Accommodatie115,36114,121,24
Ontbijt11,2711,27
Kleine uitgaven gedurende de dag5,645,030,61
Kleine uitgaven 's avonds16,8210,076,75

Als u meer dan deze bedragen wilt vergoeden - zonder kostendeclaraties - kunt u het bovenmatige deel van de vergoeding tot het loon van uw werknemer rekenen of het als eindheffingsloon aanwijzen en ten laste van de vrije ruimte laten brengen.

Buitenlandse zakenreizen

De kosten van een zakenreis naar het buitenland kunnen worden vergoed op basis van de bepalingen van afdeling 10.3. Er wordt onderscheid gemaakt tussen reiskosten, verblijfkosten en andere kosten.

Reiskosten

Om in aanmerking te komen voor vergoeding van reiskosten met het openbaar vervoer, het vliegtuig of de boot, moet de werknemer de tickets of andere ontvangstbewijzen voor de reizen bij de declaratie voegen.

Huisvestingskosten

De vergoeding voor verblijfkosten heeft betrekking op de tijdens de zakenreis gemaakte kosten voor maaltijden, logies en kleine uitgaven. Het bedrag van de vergoeding volgt uit de tarievenlijst voor verblijfskosten voor buitenlandse zakenreizen.

Als de werknemer aan de hand van bewijsstukken kan aantonen dat de op grond van dit lid ontvangen verblijfskostenvergoeding niet voldoende is, kunt u besluiten de teveel betaalde kosten geheel of gedeeltelijk aan de werknemer te vergoeden.

Het bedrag van de verblijfsvergoeding is afhankelijk van de tijdelijke verblijfplaats tijdens de zakenreis zoals vermeld in de tarievenlijst. De tarievenlijst heeft na de landen en steden twee kolommen waarin de maximale verblijfskosten en de overige kosten zijn opgenomen.

De overige kosten zijn samengesteld uit de volgende componenten, als percentage van het bedrag voor overige kosten die betrekking hebben op de tijdelijke verblijfplaats:

Componenten overige kosten
Kleine uitgaven 1,5% voor elk uur dat de zakenreis duurt (of 36% per 24 uur)
Ontbijt 12% voor elke periode van 6:00 tot 8:00 uur inbegrepen in de missie
Lunch 20% dit geldt voor elke periode van 12:00 tot 14:00 die binnen de missie valt
Avondeten 32% dit geldt voor elke periode van 18.00 tot 21.00 uur die binnen de zakenreis valt.
Voorwaarde voor de vergoeding van het ontbijt, de lunch en het avondmaal is, dat de werknemer de uitgaven heeft gedaan in een daartoe bestemde gelegenheid.

De werknemer kan aanspraak maken op een vergoeding voor de verblijfskosten tot het bedrag dat in de tarievenlijst voor het tijdelijk verblijf is vermeld.

Het is mogelijk dat de bewijsstukken die de werknemer bij de aangifte voor logies inclusief ontbijt overlegt, geen duidelijke uitsplitsing daarvan bevatten. In dat geval kan de werknemer recht hebben op vergoeding van de kosten zoals vermeld op het bewijsstuk tot ten hoogste de som van de vergoedingen voor logies en ontbijt die gelden voor de tijdelijke huisvesting.

Vrijgestelde bedragen voor 2022

Hieronder staan de bedragen per land die gelden voor de eerste helft van 2022.

LandMaximale verblijfskostenBedrag Overige kosten
Afghanistan    
Kabul € 182,00 € 82,00
Andere € 53,00 € 30,00
Albanië    
Tirana € 135,00 € 76,00
Andere € 141,00 € 49,00
Algerije    
Algiers € 185,00 € 118,00
Andere € 149,00 € 68,00
Andorra    
Alle steden € 89,00 € 67,00
Angola    
Luanda € 260,00 € 102,00
Andere € 110,00 € 45,00
Anguilla    
Alle steden € 286,00 € 142,00
Antigua en Barbuda    
Antigua € 186,00 € 140,00
Andere € 86,00 € 129,00
Argentinië    
Buenos Aires € 168,00 € 63,00
Andere € 110,00 € 42,00
Armenië    
Yerevan € 277,00 € 120,00
Andere € 69,00 € 52,00
Aruba    
Alle steden € 216,00 € 127,00
Australië    
Canberra, Melbourne en Sydney € 162,00 € 117,00
Andere € 158,00 € 102,00
Azerbeidzjan    
Bakoe € 123,00 € 78,00
Andere € 55,00 € 38,00
Bahama's    
Alle steden € 217,00 € 138,00
Bahrein    
Manama € 276,00 € 163,00
Bangladesh    
Dhaka € 185,00 € 96,00
Andere € 122,00 € 45,00
Barbados    
Alle steden € 319,00 € 172,00
Belarus    
Minsk € 115,00 € 102,00
Andere € 86,00 € 57,00
België    
Alle steden € 200,00 € 123,00
Belize    
Belize-Stad € 123,00 € 78,00
Andere € 214,00 € 108,00
Benin    
Cotonou € 218,00 € 90,00
Andere € 106,00 € 51,00
Bermuda    
Alle steden € 326,00 € 117,00
Bhutan    
Thimphu € 201,00 € 129,00
Overige € 139,00 € 41,00
Bolivia    
La Paz € 87,00 € 69,00
Andere € 69,00 € 47,00
Bonaire    
Alle steden € 152,00 € 97,00
Bosnië en Herzegovina    
Sarajevo € 93,00 € 62,00
Banja Luka € 51,00 € 51,00
Bihac € 58,00 € 51,00
Jahorina € 67,00 € 41,00
Mostar € 48,00 € 48,00
Vlasic € 50,00 € 46,00
Andere € 48,00 € 41,00
Botswana    
Gaborone € 108,00 € 61,00
Andere € 157,00 € 57,00
Brazilië    
Brasilia € 50,00 € 34,00
Campinas € 50,00 € 25,00
Fortaleza € 50,00 € 28,00
Recife € 42,00 € 23,00
Rio de Janeiro € 178,00 € 109,00
Sao Paulo € 113,00 € 75,00
Andere € 38,00 € 25,00
Brunei    
Alle steden € 105,00 € 57,00
Bulgarije    
Sofia € 162,00 € 64,00
Burgas, Plovdiv, Stara Zagora en Varna € 46,00 € 35,00
Andere € 37,00 € 30,00
Burkina Faso    
Ouagadougou € 229,00 € 113,00
Andere € 76,00 € 45,00
Burundi    
Bujumbura € 125,00 € 87,00
Andere € 124,00 € 76,00
Cambodja    
Phnom-Penh € 335,00 € 132,00
Andere € 124,00 € 54,00
Canada    
Ottawa € 210,00 € 113,00
Calgary € 157,00 € 85,00
Montreal € 214,00 € 84,00
Toronto € 208,00 € 117,00
Vancouver € 224,00 € 106,00
Andere € 141,00 € 79,00
Centraal-Afrikaanse Republiek    
Bangui € 176,00 € 87,00
Andere € 31,00 € 33,00
Chili    
Santiago € 185,00 € 100,00
Andere € 106,00 € 74,00
China    
Peking € 124,00 € 79,00
Changsha € 69,00 € 80,00
Chengdu € 118,00 € 44,00
Dalian € 91,00 € 63,00
Guangzhou € 119,00 € 73,00
Guiyang € 72,00 € 66,00
Haikou € 100,00 € 57,00
Hangzhou € 105,00 € 82,00
Jinan € 93,00 € 62,00
Kunming € 87,00 € 55,00
Quingdao € 115,00 € 65,00
Sanya € 95,00 € 74,00
Shanghai € 157,00 € 74,00
Shenyang € 94,00 € 63,00
Shenzhen € 117,00 € 66,00
Tianjin € 155,00 € 77,00
Wu Han € 99,00 € 69,00
Xi'An € 85,00 € 75,00
Xiamen € 101,00 € 73,00
Andere € 85,00 € 50,00
China, Hong Kong    
Hong Kong € 153,00 € 60,00
China, Macau    
Macau € 122,00 € 36,00
Colombia    
Bogotá € 83,00 € 25,00
Andere € 86,00 € 20,00
Comoren    
Moroni € 117,00 € 126,00
Overige € 80,00 € 77,00
Congo-Brazaville    
Brazzaville € 309,00 € 122,00
Andere € 244,00 € 92,00
Congo-Kinshasa    
Kinshasa € 275,00 € 142,00
Andere € 133,00 € 56,00
Cookeilanden    
Rarotonga € 172,00 € 105,00
Andere € 231,00 € 105,00
Costa Rica    
San José € 238,00 € 113,00
Andere € 172,00 € 72,00
Cuba    
Havana € 159,00 € 63,00
Andere € 209,00 € 56,00
Curaçao    
Alle steden € 166,00 € 111,00
Cyprus    
Nicosia € 95,00 € 87,00
Andere € 125,00 € 88,00
Denemarken    
Alle steden € 169,00 € 132,00
Djibouti    
Djibouti € 274,00 € 119,00
Andere € 63,00 € 36,00
Dominica    
Alle steden € 228,00 € 78,00
Dominicaanse Republiek    
Santo Domingo € 132,00 € 71,00
Andere € 283,00 € 60,00
Duitsland    
Berlijn € 145,00 € 114,00
Bonn € 121,00 € 111,00
Hamburg € 166,00 € 141,00
Munchen € 136,00 € 98,00
Andere € 120,00 € 98,00
Ecuador    
Quito € 111,00 € 90,00
Andere € 308,00 € 76,00
Egypte    
Caïro € 143,00 € 92,00
Andere € 172,00 € 71,00
El Salvador    
San Salvador € 109,00 € 85,00
Andere € 64,00 € 50,00
Equatoriaal-Guinea    
Malabo € 336,00 € 189,00
Andere € 169,00 € 67,00
Eritrea    
Asmara € 64,00 € 66,00
Andere € 58,00 € 80,00
Estland    
Alle steden € 87,00 € 102,00
Eswatini    
Mbabane € 96,00 € 47,00
Andere € 102,00 € 45,00
Ethiopië    
Addis Abeba € 288,00 € 131,00
Andere € 112,00 € 42,00
Fiji    
Suva € 299,00 € 123,00
Andere € 337,00 € 94,00
Filipijnen    
Manila € 121,00 € 107,00
Andere € 152,00 € 50,00
Finland    
Helsinki € 157,00 € 93,00
Andere € 136,00 € 83,00
Frankrijk    
Parijs € 192,00 € 133,00
Andere € 131,00 € 115,00
Gabon    
Libreville € 358,00 € 128,00
Andere € 175,00 € 64,00
Gambia    
Banjul € 175,00 € 57,00
Andere € 145,00 € 33,00
Georgië    
Tbilisi € 178,00 € 67,00
Batumi € 131,00 € 62,00
Andere € 97,00 € 52,00
Ghana    
Accra € 236,00 € 157,00
Andere € 128,00 € 89,00
Gibraltar    
Alle steden € 115,00 € 62,00
Grenada    
Alle steden € 223,00 € 126,00
Griekenland    
Athene € 144,00 € 100,00
Thessaloniki € 78,00 € 57,00
Andere € 72,00 € 56,00
Groot-Brittannië (en Noord-Ierland)    
Londen € 233,00 € 131,00
Andere € 171,00 € 101,00
Guam    
Alle steden € 135,00 € 93,00
Guatemala    
Guatemala-Stad € 138,00 € 104,00
Andere € 87,00 € 54,00
Guinee    
Conakry € 228,00 € 78,00
Andere € 70,00 € 55,00
Guinee-Bissau    
Bissau € 143,00 € 74,00
Andere € 86,00 € 32,00
Guyana    
Georgetown € 214,00 € 62,00
Andere € 91,00 € 26,00
Haïti    
Port-au-Prince € 194,00 € 84,00
Andere € 146,00 € 72,00
Honduras    
Tegucigalpa € 110,00 € 57,00
De ruïnes van Copán € 127,00 € 66,00
La Ceiba € 64,00 € 44,00
Roatan € 185,00 € 118,00
San Pedro Sula € 99,00 € 56,00
Andere € 60,00 € 31,00
Hongarije    
Boedapest € 155,00 € 84,00
Balaton € 121,00 € 55,00
Visegrad € 100,00 € 48,00
Andere € 85,00 € 39,00
Ierland    
Alle steden € 174,00 € 107,00
IJsland    
Alle steden € 192,00 € 104,00
India    
Delhi € 186,00 € 96,00
Bengaluru € 127,00 € 69,00
Chandigarh € 84,00 € 49,00
Chennai € 100,00 € 61,00
Goa € 117,00 € 63,00
Hyderabad € 81,00 € 52,00
Jaipur € 99,00 € 51,00
Kolkata € 93,00 € 50,00
Mumbai € 148,00 € 95,00
Pune € 102,00 € 48,00
Srinagar € 244,00 € 87,00
Andere € 82,00 € 46,00
Indonesië    
Jakarta € 295,00 € 111,00
Ambon € 65,00 € 41,00
Bali (m.u.v. Denpassar en Nusa Dua) € 72,00 € 54,00
Balik Papan € 48,00 € 46,00
Bandung € 78,00 € 44,00
Bogor  € 71,00 € 43,00
Denpasar € 64,00 € 48,00
Jayapura € 63,00 € 40,00
Makassar € 56,00 € 54,00
Medan € 60,00 € 44,00
Menado € 58,00 € 36,00
Nusa Dua € 222,00 € 105,00
Palu € 58,00 € 49,00
Senggigi € 84,00 € 50,00
Surabaya € 66,00 € 45,00
Yogyakarta € 75,00 € 34,00
Andere € 53,00 € 35,00
Irak    
Bagdad € 220,00 € 141,00
Andere € 222,00 € 76,00
Iran    
Teheran € 34,00 € 15,00
Andere € 33,00 € 15,00
Israël    
Tel Aviv € 230,00 € 109,00
Eilat € 184,00 € 76,00
Haifa € 171,00 € 92,00
Herzliya € 174,00 € 69,00
Jeruzalem € 305,00 € 120,00
Tiberias € 138,00 € 104,00
Andere € 152,00 € 75,00
Italië    
Rome € 127,00 € 117,00
Bologna € 112,00 € 103,00
Florence € 138,00 € 96,00
Milaan € 150,00 € 133,00
Napels € 172,00 € 114,00
Palermo € 133,00 € 118,00
Triëst € 92,00 € 127,00
Turijn € 135,00 € 124,00
Venetië € 156,00 € 138,00
Andere € 99,00 € 99,00
Ivoorkust    
Abidjan € 200,00 € 123,00
Andere € 118,00 € 72,00
Jamaica    
Kingston € 196,00 € 89,00
Andere € 205,00 € 121,00
Japan    
Tokyo € 392,00 € 170,00
Fukuoka € 129,00 € 73,00
Hiroshima en Nagoya € 129,00 € 90,00
Kobe € 144,00 € 96,00
Kyoto € 191,00 € 83,00
Osaka € 133,00 € 85,00
Yokohama € 171,00 € 119,00
Andere € 120,00 € 80,00
Jemen    
Sanaa € 183,00 € 83,00
Andere € 155,00 € 57,00
Jordanië    
Amman € 113,00 € 66,00
Andere € 120,00 € 51,00
Kaaimaneilanden    
Alle steden € 237,00 € 118,00
Kaapverdië    
Praia € 98,00 € 90,00
Andere € 137,00 € 74,00
Kameroen    
Yaounde € 167,00 € 131,00
Andere € 107,00 € 58,00
Kazachstan    
Nur-Sultan € 163,00 € 96,00
Aktau € 160,00 € 76,00
Aktobe € 50,00 € 52,00
Almaty € 304,00 € 104,00
Atyrau € 190,00 € 75,00
Schuchinsk-Burabay € 82,00 € 75,00
Shymkent € 182,00 € 69,00
Andere € 53,00 € 42,00
Kenia    
Nairobi € 208,00 € 86,00
Andere € 219,00 € 66,00
Kirgistan    
Bishkek € 182,00 € 62,00
Andere € 98,00 € 32,00
Kiribati    
Kiritimati (Christmaseiland) € 73,00 € 27,00
Andere € 76,00 € 41,00
Koeweit    
Koeweit-Stad € 369,00 € 160,00
Kosovo    
Alle steden € 87,00 € 56,00
Kroatië    
Zagreb € 185,00 € 104,00
Brijuni € 134,00 € 93,00
Dubrovnik € 199,00 € 108,00
Opatija € 139,00 € 96,00
Sibenik € 151,00 € 101,00
Split € 145,00 € 82,00
Zadar € 136,00 € 84,00
Andere € 82,00 € 64,00
Laos    
Vientiane € 106,00 € 90,00
Andere € 88,00 € 63,00
Lesotho    
Maseru € 106,00 € 50,00
Andere € 211,00 € 42,00
Letland    
Riga € 117,00 € 88,00
Andere € 121,00 € 74,00
Libanon    
Beiroet € 265,00 € 131,00
Andere € 171,00 € 77,00
Liberia    
Monrovia € 135,00 € 64,00
Andere € 89,00 € 40,00
Libië    
Tripoli € 211,00 € 79,00
Andere € 96,00 € 56,00
Litouwen    
Vilnius € 117,00 € 72,00
Andere € 80,00 € 47,00
Luxemburg    
Alle steden € 198,00 € 121,00
Maagdeneilanden (Amerika)    
Alle steden € 330,00 € 130,00
Maagdeneilanden (Brits)    
Alle steden € 201,00 € 104,00
Madagaskar    
Antananarivo € 165,00 € 82,00
Andere € 191,00 € 47,00
Malawi    
Lilongwe € 107,00 € 53,00
Andere € 147,00 € 53,00
Malediven    
Malé € 319,00 € 180,00
Andere € 258,00 € 50,00
Maleisië    
Kuala Lumpur € 100,00 € 70,00
Overige € 116,00 € 52,00
Mali    
Bamako € 174,00 € 111,00
Overige € 51,00 € 45,00
Malta    
Alle steden € 145,00 € 89,00
Marokko    
Rabat € 199,00 € 144,00
Overige € 298,00 € 97,00
Marshall Eilanden    
Majuro € 112,00 € 78,00
Overige € 110,00 € 92,00
Mauritanië    
Nouakchott € 117,00 € 69,00
Overige € 47,00 € 30,00
Mauritius    
Port Louis € 133,00 € 72,00
Overige € 79,00 € 48,00
Mexico    
Mexico-Stad € 203,00 € 101,00
Overige € 151,00 € 63,00
Micronesië    
Truk € 113,00 € 93,00
Overige € 140,00 € 78,00
Moldavië    
Chisinau € 136,00 € 54,00
Overige € 72,00 € 43,00
Monaco    
Alle steden € 193,00 € 92,00
Mongolië    
Ulaanbaatar € 117,00 € 53,00
Overige € 50,00 € 23,00
Montenegro    
Podgorica € 106,00 € 70,00
Bar, Becici, Budva, Kotor, Svet Stefan, Petrovac, Tivat, Herceg Novi en Ulcinj € 97,00 € 42,00
Kolasin € 70,00 € 43,00
Overige € 57,00 € 31,00
Montserrat    
Alle steden € 118,00 € 64,00
Mozambique    
Maputo € 163,00 € 96,00
Overige € 153,00 € 86,00
Myanmar    
Naypyitaw € 62,00 € 62,00
Overige € 186,00 € 42,00
Namibië    
Windhoek € 128,00 € 51,00
Overige € 189,00 € 41,00
Nauru    
Alle steden € 103,00 € 69,00
Nepal    
Kathmandu € 182,00 € 107,00
Overige € 72,00 € 26,00
Nicaragua    
Managua € 98,00 € 55,00
Overige € 97,00 € 41,00
Nieuw-Caledonië    
Alle steden € 201,00 € 95,00
Nieuw-Zeeland    
Auckland en Wellington € 155,00 € 112,00
Overige € 135,00 € 101,00
Niger    
Niamey € 175,00 € 90,00
Overige € 65,00 € 40,00
Nigeria    
Abuja € 166,00 € 86,00
Overige € 193,00 € 60,00
Niue    
Alle steden € 122,00 € 100,00
Noord-Macedonië    
Skopje € 86,00 € 70,00
Ohrid en Struga € 41,00 € 36,00
Overige € 32,00 € 35,00
Noord-Korea    
Pyongyang € 148,00 € 56,00
Overige € 52,00 € 28,00
Noorwegen    
Alle steden € 134,00 € 170,00
Oeganda    
Kampala € 340,00 € 104,00
Overige € 199,00 € 47,00
Oekraïne    
Kiev € 203,00 € 105,00
Overige € 133,00 € 50,00
Oezbekistan    
Tasjkent € 136,00 € 77,00
Overige € 81,00 € 23,00
Oman    
Muscat € 142,00 € 91,00
Overige € 104,00 € 81,00
Oostenrijk    
Alle steden € 125,00 € 140,00
Oost-Timor    
Dili € 113,00 € 82,00
Overige € 62,00 € 37,00
Pakistan    
Islamabad € 256,00 € 78,00
Overige € 139,00 € 42,00
Palau    
Alle steden € 162,00 € 92,00
Panama    
Panamá € 111,00 € 77,00
Overige € 152,00 € 68,00
Papoea-Nieuw-Guinea    
Port Moresby € 182,00 € 65,00
Overige € 178,00 € 55,00
Paraguay    
Asunción € 88,00 € 78,00
Overige € 97,00 € 45,00
Peru    
Lima € 162,00 € 87,00
Overige € 139,00 € 61,00
Polen    
Warschau € 123,00 € 72,00
Overige € 115,00 € 71,00
Portugal    
Lissabon € 156,00 € 108,00
Overige € 168,00 € 91,00
Puerto Rico    
Alle steden € 254,00 € 110,00
Qatar    
Doha € 183,00 € 108,00
Roemenië    
Boekarest € 134,00 € 73,00
Brasov, Constanta, Mamaia en Timisoara € 107,00 € 58,00
Cluj en Sibiu € 85,00 € 52,00
Overige € 63,00 € 48,00
Rusland    
Moskou € 223,00 € 116,00
Astrachan € 76,00 € 58,00
Kaliningrad € 94,00 € 60,00
Moermansk € 94,00 € 43,00
Novosibirsk € 85,00 € 52,00
Samara € 79,00 € 64,00
Sochi € 118,00 € 44,00
St. Petersburg € 119,00 € 54,00
Tver € 70,00 € 62,00
Vladivostok € 107,00 € 51,00
Overige € 70,00 € 40,00
Rwanda    
Kigali € 176,00 € 76,00
Overige € 253,00 € 61,00
Saba    
Alle steden € 152,00 € 97,00
Salomons Eilanden    
Honiara € 283,00 € 128,00
Overige € 101,00 € 63,00
Samoa    
Apia, Upolu € 264,00 € 90,00
Overige € 175,00 € 65,00
Sao Tomé en Principe    
Sao Tomé € 219,00 € 104,00
Overige € 215,00 € 80,00
Saoedi-Arabië    
Riyad € 184,00 € 108,00
Overige € 454,00 € 123,00
Senegal    
Dakar € 174,00 € 111,00
Overige € 142,00 € 68,00
Servië    
Belgrado € 99,00 € 80,00
Overige € 68,00 € 37,00
Seychellen    
Victoria € 144,00 € 113,00
Overige € 175,00 € 112,00
Sierra Leone    
Freetown € 176,00 € 60,00
Overige € 66,00 € 32,00
Singapore    
Alle steden € 211,00 € 130,00
Sint Eustatius    
Alle steden € 152,00 € 97,00
Sint Maarten    
Alle steden € 152,00 € 97,00
Slovenië    
Alle steden € 119,00 € 124,00
Slowakije    
Bratislava € 131,00 € 74,00
Overige € 115,00 € 62,00
Soedan    
Khartoum € 169,00 € 67,00
Overige € 90,00 € 45,00
Somalië    
Mogadishu € 160,00 € 60,00
Overige € 171,00 € 42,00
Spanje    
Madrid € 146,00 € 110,00
Barcelona € 124,00 € 97,00
Las Palmas, Canarische Eilanden € 116,00 € 95,00
Overige € 104,00 € 82,00
Sri Lanka    
Colombo € 129,00 € 56,00
Overige € 73,00 € 24,00
St. Lucia    
Alle steden € 303,00 € 108,00
St. Vincent en Grenada    
Alle steden € 151,00 € 100,00
St.Kitts en Nevis    
Alle steden € 237,00 € 139,00
Suriname    
Paramaribo € 110,00 € 65,00
Overige € 73,00 € 38,00
Syrië    
Damascus € 221,00 € 119,00
Overige € 107,00 € 50,00
Tadzjikistan    
Dushanbe € 91,00 € 51,00
Overige € 71,00 € 24,00
Taipei    
Taipei € 171,00 € 118,00
Tanzania    
Dar es Salaam € 191,00 € 83,00
Overige € 277,00 € 70,00
Thailand    
Bangkok € 108,00 € 85,00
Overige € 128,00 € 56,00
Togo    
Lomé € 203,00 € 130,00
Overige € 63,00 € 43,00
Tokelau Eilanden    
Alle steden € 22,00 € 78,00
Tonga    
Nuku'Alofa € 135,00 € 61,00
Overige € 70,00 € 28,00
Trinidad en Tobago    
Trinidad € 170,00 € 118,00
Overige € 193,00 € 112,00
Tsjaad    
Ndjamena € 89,00 € 57,00
Overige € 139,00 € 73,00
Tsjechië    
Praag € 124,00 € 73,00
Brno € 117,00 € 48,00
Cesky Krumlov € 89,00 € 40,00
Karlovy Vary € 100,00 € 61,00
Overige € 69,00 € 39,00
Tunesië    
Tunis € 145,00 € 93,00
Overige € 77,00 € 35,00
Turkije    
Ankara € 93,00 € 57,00
Antalya € 83,00 € 49,00
Istanbul € 115,00 € 87,00
Izmir € 84,00 € 61,00
Overige € 45,00 € 34,00
Turkmenistan    
Asjchabad € 105,00 € 128,00
Overige € 86,00 € 86,00
Turks- en Caicos Eilanden    
Grand Turk € 218,00 € 113,00
Overige € 335,00 € 125,00
Tuvalu    
Alle steden € 116,00 € 50,00
Uruguay    
Montevideo € 105,00 € 57,00
Colonia € 105,00 € 54,00
Punta Del Este € 188,00 € 78,00
Salto € 109,00 € 54,00
Overige € 59,00 € 39,00
Vanuatu    
Port Villa € 188,00 € 111,00
Overige € 168,00 € 69,00
Venezuela    
Caracas € 76,00 € 62,00
Overige € 88,00 € 56,00
Verenigde Arabische Emiraten    
Abu Dhabi € 178,00 € 139,00
Overige € 216,00 € 124,00
Verenigde Staten van Amerika    
Washington D.C. € 207,00 € 127,00
Boston € 218,00 € 123,00
Chicago € 193,00 € 100,00
Honolulu € 233,00 € 101,00
Los Angeles € 218,00 € 103,00
Miami € 182,00 € 98,00
New York € 428,00 € 146,00
Philadelphia € 182,00 € 103,00
San Francisco € 258,00 € 122,00
Overige € 182,00 € 94,00
Vietnam    
Hanoi € 100,00 € 50,00
Overige € 94,00 € 34,00
Westbank en Gazastrook    
Jericho € 108,00 € 72,00
Gazastrook € 88,00 € 56,00
Overige € 76,00 € 64,00
Westelijke Sahara    
Laayoune € 67,00 € 62,00
Zambia    
Lusaka € 323,00 € 128,00
Overige € 235,00 € 66,00
Zimbabwe    
Harare € 147,00 € 76,00
Overige € 398,00 € 63,00
Zuid-Afrika    
Pretoria € 98,00 € 39,00
Bloemfontein € 82,00 € 50,00
Kaapstad € 116,00 € 57,00
Durban € 111,00 € 55,00
Oost Londen € 125,00 € 56,00
Johannesburg € 159,00 € 72,00
Johannesburg-Sandton € 288,00 € 88,00
Magaliesburg en Muldersdrift € 131,00 € 45,00
Musina € 56,00 € 59,00
Polokwane € 68,00 € 40,00
Sun City € 178,00 € 49,00
Overige € 54,00 € 32,00
Zuid-Korea    
Seoul € 173,00 € 93,00
Overige € 173,00 € 91,00
Zuid-Soedan    
Juba € 76,00 € 35,00
Overige € 177,00 € 45,00
Zweden    
Stockholm € 248,00 € 103,00
Overige € 190,00 € 103,00
Zwitserland    
Alle steden € 221,00 € 125,00

Vergelijkbare berichten

6 reacties

  1. Zeer interessant. Als er in het verleden belasting is betaald over de uitkeringen, is het dan mogelijk om dit te corrigeren (d.w.z. om de betaalde belasting terug te vorderen)?
    Waar kan ik de tabellen van de voorgaande jaren vinden?
    Bedankt

    1. Als vergoedingen belast zijn geweest, kan dit alleen in de salarisadministratie worden gecorrigeerd. Tabellen voor voorgaande jaren zijn online te vinden, wij hebben ze niet op onze website staan.

  2. Hallo, bedankt voor het samenstellen van dit verslag, zeer nuttig. Kunt u bevestigen of de vergoeding voor andere kosten kan worden betaald als een forfaitair bedrag voor elke dag van de reis, of moet het worden gebaseerd op de werkelijke kosten gemeld na de reis, tot het bedrag van alle gedocumenteerde rekeningen van de reis? Dank u.

    1. De kosten moeten worden bewezen. Een vergoeding kan alleen worden gegeven als de kosten daadwerkelijk zijn gemaakt. Het bewaren van bonnetjes, vooral voor andere uitgaven, is de beste manier om te bewijzen dat er kosten zijn gemaakt.

  3. Hallo Arjan, zijn de vergoedingen voor de totale reis, of per dag? Er staan geen eenheden boven de tabel, maar de hoogte van het bedrag doet een dagelijkse vergoeding vermoeden...

    1. De vergoedingen zijn per dag. Per 1 juli 2022 zijn de vergoedingen overigens wel verhoogd. De hier vermelde bedragen waren geldig vanaf 1 januari 2022.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *